News55 Seniorevent i Karlstad CCC har lockat storpublik i dagarna två. Igår kom många för att höra den före detta landshövdingen och polischefen Björn Erikssons föreläsning om kontanters vara eller icke vara och idag var det en fullsatt publik som lyssnade till Sten & Stanley.

Linnéa Wallin
Uppdaterad: 03 mars 2025Publicerad: 13 mars 2017
ANNONS
ANNONS
News55 Seniorevent har varit i Karlstad och Karlstad CCC i dagarna två, något som visat sig vara mycket uppskattat då det vimlade av människor redan strax efter att portarna slagit upp vid tio-tiden båda dagarna.
Igår var det Björn Eriksson, den före detta polischefen och landshövdingen, som talade inför en fullsatt publik om kontanter och bankernas strategi för att strypa dessa och idag intog artisterna Sten & Stanley scenen och sjöng inför en fullsatt publik.
Men misströsta inte om det var så att du inte befann dig i Karlstad, här kan du se var vi befinner oss härnäst!
Läs mer från E55 - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
ANNONS
ANNONS
Senaste nytt

Ekonomi
Zelenskyj lovar olja till Ungern i april
14 apr. 2026

Hälsa
Ultraprocessad mat kan vara beroendeframkallande
14 apr. 2026

Hälsa
Välj bort ultraprocessad mat – så känner du igen den
14 apr. 2026

Ekonomi
Bakgrund: Vägen från H2 Green Steel till Stegra
14 apr. 2026

Världen
Människan tillbaka vid månen, nu börjar nästa ekonomiska kapplöpning
14 apr. 2026
ANNONS