E55 välkomnar Magnus Waern som ny vinexpert. Han har många års erfarenhet som vinskribent och kan också titulera sig svensk mästare. Du som läsare har också möjlighet att ställa frågor till honom.


e55
Uppdaterad: 10 dec. 2021Publicerad: 10 dec. 2021
ANNONS
Mest läst i kategorin
Magnus tog examen vid KTH i teknisk fysik 1979, varefter han var verksam i familjeföretaget Wemaco AB fram till 2003. 2004 – 2005 var Magnus VD för
spritföretaget Facile & Co och sedan verksam som konsult för en av företagets samarbetspartners. Magnus har varit vinskribent sedan 1982 och bidragit framför allt till Allt om Mat. 2016 blev han svensk mästare i blindprovning i fyrmannalag.
Har du en fråga till vår vinexpert? Maila din fråga till [email protected]
ANNONS
Läs mer från E55 - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
ANNONS
Verisure hemlarm för bara 2990 kr

Här kan du beställa Verisure hemlarm för endast 2990 kr! (Värde: 6990 kr) Snabb hjälp vid inbrott, brand och nödsituationer. Gör larmtestet för att hitta rätt larm för dig.
Läs mer här
ANNONS
ANNONS
Senaste nytt
ANNONS





